Podsumowanie 3 kolejki pierwszej ligi
autor: augustlbn

Zapraszamy do przeczytania podsumowań kolejki.

Pączusie : KKS iSkra Krótkie Spięcie

Faworyt w tym spotkaniu mógł być tylko jeden. Pączusie pokazały swoją klasę wygrywając 3:0. Mimo starań iSkra nie podołała wyżej notowanemu przeciwnikowi, chociaż udało im się zmontować kilka fajnych akcji. MVP spotkania został Arek Wilkos (Pączusie).

Traktor Volley : Tajfun Lublin

Mecz ten został wytypowany jako najciekawsze spotkanie kolejki, ponieważ walczyły ze sobą dwie silne drużyny. Po ostatniej porażce z Pączusiami, Tajfun musiał wygrać, żeby zostać w ścisłej czołówce. Traktor Volley po wygranej z Dużymi Misiami był na fali i również walczy o utrzymanie w czołówce. Mecz prezentował się bardzo ciekawie, walka była bardzo wyrównana. Obie drużyny tworzyły wiele akcji miłych dla oka. Po dwóch wygranych przez Tajfun setach spodziewano się szybkiego zakończenia. Jednak „Traktorzyści” wygrali trzeciego seta stawiając przeciwników w dość ciężkiej sytuacji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tajfuna. MVP spotkania został Rafał Waszczuk (Tajfun).

Neutralni Lublin : MPWiK Lublin

Chociaż był to tylko sparing, obie drużyny walczyły jakby grały o punkty. Zawodnicy stwarzali wiele ładnych akcji. Znalazło się również miejsce na indywidualne popisy zawodników obu drużyn. Mocne ataki i obrony w locie były ciekawym elementem meczu. Górą jednak okazał się MPWiK Lublin.

Awangarda Lublin : Duże Misie Lublin

Wielka niespodzianka tej kolejki. Typowana do zwycięstwa Awangarda uległa Dużym Misiom 1:3. Pomimo wszelkich starań Awangardziści nie byli w stanie zagrozić przeciwnikowi po pierwszym, wygranym secie. Misie wykorzystały słabość przeciwnika bezlitośnie raz po raz przebijając się przez blok lub punktując bezpośrednio w pole.
Na pochwałę zasługuje zawodnik Dużych Misiów Rafał Serafin, który swoimi atakami zapewnił drużynie zwycięstwo i tym samym został wybrany MVP spotkania.