Podsumowanie spotkań drugoligowych
autor: augustlbn

Zapraszamy do przeczytania krótkich podsumowań spotkań drugoligowych.

LSW – ORION 1:3 (25:17; 17:25; 18:25; 20:25)

Był to mecz dwóch silnych drużyn z II Ligi. W początkowej fazie spotkania LSW miało wyraźną przewagę nad przeciwnikiem. Jednak później coś się zepsuło i już nie było im tak łatwo. Chwilową słabość oponenta wykorzystał natomiast Orion, który bezwzględnie do końca walczył o każdy punkt. Mecz obfitował w wiele widowiskowych ataków oraz pięknych obron po obu stronach siatki. Spotkanie to zdecydowanie podobało się wszystkim zebranym w ZST-K kibicom.

Piorun Lublin : AZS Elan 3:0 (25:13; 25:16; 25:18)

Spotkanie to było wyraźnie jednostronne. W każdym secie drużyna Pioruna okazywała się lepsza od przeciwnika, nie dając mu żadnych szans swoimi atakami. Jednak Elan-owi nie można odmówić woli walki. Wielokrotnie prezentowali świetne obrony, wyjmując jak wydawać by się mogło piłki nie do obrony. Wielkie brawa należą się także Libero zespołu AZS Elan, która zagrała mimo kontuzji. Pomimo porażki mecz bardzo podobał się kibicom AZS Elan, którzy pojawili się z transparentami i flagami.

Quattro Team : Żagiel 3:0 (25:23; 25:19; 25:14)

Był to jeden z tych meczów przed, którym ciężko jest wyłonić faworyta. Obie drużyny prezentują równy poziom. Pierwszy set obfitował w długie akcje, które niejednokrotnie kończyły się zaskakująco. Walka była bardzo wyrównana, co widać po wyniku 25:23. Natomiast kolejne odsłony spotkania, to już wyraźna przewaga Quattro, którego zawodnicy wykazali się większym spokojem w najważniejszych momentach. Wygrana w tym spotkaniu pozwoliła im zachować pierwsze miejsce w klasyfikacji.

KS Marmota : WKS Squad 3:0 (25:0; 25:0; 25:0) wo

Drużyna WKS Squad nie zabrała składu na mecz, co dało Marmocie awans na 5 pozycje w tabeli.