Po raz pierwszy w historii Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej na parkiet wyszły zespoły drugoligowe. Zapraszamy do przeczytania krótkich podsumowań spotkań.

KS Marmota – Quattro Team

Debiut w ALPS nie był szczęśliwy dla popularnych “Świstaków”. Quattro Team nie miał żadnych problemów z pokonaniem Marmoty. Widać, że zielono-niebiescy dopiero zaczynają przygodę z siatkówką. Pomimo kilku “piłkarskich” interwencji Tomasza Sekreckiego ratujących Marmotę od straty punktów na boisku nie działo się wiele ciekawego.

LSW – WKS Squad

LSW w swoim pierwszym meczu w drugiej lidze, gładko pokonał WKS 3:0. Jedynie w drugim secie, gracze WKS nawiązali równorzędną walkę z przeciwnikiem. Ten set mógł się podobać licznie zgromadzonym kibicom w hali ZST-K. Było kilka ciekawych wymian i mocnych ataków. Silniejsi w końcówce okazali się zawodnicy LSW wygrywając tego seta do 19. Kolejny set to całkowita dominacja drużyny ze Świdnika, którzy pewnie wygrywają go do 12 i cały mecz 3:0.

Orion – Piorun

Mecz kolejki w drugiej lidze, tak można określić to spotkanie. Obie drużyny stworzyły widowisko na przyzwoitym poziomie. Cieszy nas obecność w drugiej lidze zespołów, które z powodzeniem poradziły by sobie w pierwszej lidze. Wszystkie sety toczyły się w bardzo szybkim tempie, było sporo wymian i ciekawych akcji. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Oriona, pokonując Piorun 3:1

Żagiel – AZS Elan

Szkoda, że ostatnie spotkanie było meczem jednostronnym. AZS Elan nie potrafił przeciwstawić się dobrze przygotowanemu przeciwnikowi. Żagiel z seta na set rozkręcał się coraz bardziej. W trzecim secie po całkowitej dominacji, zawodnicy Żagla pokonują rywali 25:9. Tym razem z boiska zwycięsko zeszli zawodnicy Żagla pokonując rywali 3:0.